برنامه های فرهنگی دانشگاه تهران اعلام شد – خبرگزاری آوینی ها | اخبار ایران و جهان

 

برنامه های فرهنگی دانشگاه تهران اعلام شد – خبرگزاری آوینی ها | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار آوینی ها، مجید سرسنگی ظهر امروز در نشست خبری در دانشگاه تهران گفت: دومین جشنواره ملی کتاب سال فرهنگی دانشجویان سراسر کشور ۱۵ اردیبهشت ماه در دانشگاه تهران برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره در سه بخش ادبی و هنری، اجتماعی و سیاسی و اخلاقی و دینی برگزار می شود که دانشجویان دارای تالیف و ترجمه می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره ترغیب دانشجویان به تالیف و ترجمه کتاب در حوزه مسائل فرهنگی است.

سرسنگی اظهارداشت: سال گذشته ۶۵ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که امسال ۱۸۶ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است و در هر بخش ۳ برگزیده انتخاب و معرفی می شوند.

وی از برگزاری اولین دوره مسابقات مناظره دانشجویی خبر داد و گفت: این مسابقات ۱۸ و ۱۹ اردیبهشت ماه در دانشگاه تهران برگزار می شود.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران تاکید کرد: هدف از برگزاری این مسابقه، شناسایی تیم های دانشجویی برای اعزام به مسابقات بین المللی است.

سرسنگی تاکید کرد: دومین جشن متمرکز دانش آموختگی دانشگاه تهران نیز ۲۲ اردیبهشت ماه برگزار می شود که امسال فارغ التحصیلان مقاطع ارشد نیز در این جشن حضور دارند.

وی اضافه کرد: جشن بیست سالگی کانون های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی دانشگاه تهران نیز ۲۴ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: مراسم اختتامیه سی و سومین مسابقات قرآن و عترت دانشجویان و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت کارکنان دانشگاه نیز ۳۱ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

سرسنگی گفت: دهمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران نیز ۲۴ خردادماه برگزار خواهد شد.