اعلام برنامه های صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در سال ۹۷ – خبرگزاری آوینی ها | اخبار ایران و جهان

 

اعلام برنامه های صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در سال ۹۷ – خبرگزاری آوینی ها | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری آوینی ها، ذوالفقار یزدان آوینی ها، در نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های منطقه ۶ کشور در دانشکده فنی و مهندسی گلپایگان، برنامه های صندوق رفاه دانشجویان در زمینه خدمات رفاهی دانشجویان در سال جاری را تشریح کرد.

وی با تقدیر ازتلاش معاونان دانشجویی در ارائه خدمات مناسب رفاهی به دانشجویان در سال جاری اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان در سال ۹۶ با حمایت وزیر علوم و هم‌افزایی با سازمان امور دانشجویان و همراهی دانشگاه‌ها خدمات مناسبی در زمینه رفاهی به دانشجویان ارائه داد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، به برنامه های صندوق رفاه دانشجویان در سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: عملیاتی کردن سند راهبردی فناوری اطلاعات صندوق ۱۴۰۰ با استمرار حرکت به سوی سازمان هوشمند و آی تی(IT) محور، ارائه تسهیلات برای تکمیل، ساخت و خرید سراهای دانشجویی متأهلی و مجردی (مستند به بند پ ماده ۱۰۳ قانون برنامه ششم توسعه) از برنامه های اجرایی ما در سال جاری است.

یزدان آوینی ها بستر سازی به منظور اجرای طرح مدیریت جامع خدمات رفاهی دانشجویی را از دیگر برنامه‌های مهم صندوق رفاه در سال ۹۷ عنوان کرد و افزود: مقام عالی وزارت بر روی این موضوع تاکید زیادی دارند که امیدواریم امسال با حمایت ایشان این طرح عملیاتی شود.

وی همچنین مقاوم سازی سراهای دانشجویی (خوابگاه) مناطق زلزله خیز کشور و استمرار برنامه کمک به ارتقای سراهای دانشجویی رتبه ‌های یک و دو را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در سال جاری عنوان کرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام «حمایت از کالای ایرانی» توسط مقام معظم رهبری گفت: حمایت از کارآفرینی، ایده‌های دانشجویی و مشارکت مالی با شرکت های دانش بنیان به منظور اشتغال و توانمند سازی دانشجویان حین تحصیل و همچنین حمایت از کالاهای ایرانی از قبیل امکان سنجی خرید اقلام اساسی (برنج و... به جای اقلام خارجی) را در سال جاری در برنامه داریم.

وی رتبه بندی دانشگاه‌ها بر اساس خدمات تغذیه و کمک به صنعتی سازی آن‌ها را از برنامه های اجرایی صندوق رفاه عنوان کرد و افزود: در سال جاری از ایجاد رستوران‌ های مکمل در دانشگاه‌ ها به منظور ایجاد تنوع و توسعه روش‌ های ارائه خدمات تغذیه حمایت می‌کنیم.

مشاور وزیر علوم نهادینه ‌ سازی مشارکت نیکوکاران، نهادهای عمومی و مردمی به‌ منظور ارتقای خدمات‌ رسانی در حوزه‌ های مختلف به دانشجویان و کمک به مدیریت اموال راکد دانشگاه‌ ها در راستای تقویت اقتصاد آموزش عالی را از دیگر برنامه‌های اقدام صندوق رفاه دانشجویان در سال ۹۷ عنوان کرد.

یزدان آوینی ها عملیاتی کردن کارت هوشمند دانشگاهی به منظور ارتقای خدمات رسانی و یکپارچه سازی بانک اطلاعاتی، امکان سنجی ایجاد کارگزاری بیمه دانشگاهیان و طراحی و اجرای نظام شناسایی دانشجویان مستعد و کم بضاعت در راستای ارایه خدمات هدفمند و مؤثر را از دیگر برنامه‌های مهم صندوق رفاه در سال جاری عنوان کرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: به منظور بالابردن روحیه نشاط در بین دانشجویان علاوه بر ادامه دادن طرح تجهیز اتاق‌های تندرستی در سراهای دانشجویی، امسال طرح ایجاد جاده تندرستی در مجتمع سراهای دانشجویی دخترانه کشور را اجرا خواهیم کرد.