آزمون ورودی جامعه‌الزهرا(س) در ۳۱ استان برگزار شد – خبرگزاری آوینی ها | اخبار ایران و جهان

 

آزمون ورودی جامعه‌الزهرا(س) در ۳۱ استان برگزار شد – خبرگزاری آوینی ها | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری آوینی ها به نقل از جامعه الزهرا(س)، آزمون ورودی این مرکز حوزوی، بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع، صبح امروز جمعه به طور همزمان در ۳۷ حوزه امتحانی در ۳۱ استان کشور برگزار شد.

به گفته مدیر سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(س)، ۶ هزار و ۵۰۰ داوطلب در این آزمون در سطوح مختلف ثبت نام کردند که آزمون تمام مقاطع تحصیلی اعم از سطح یک به دو، سطح دو، سطح سه و سطح چهار به صورت همزمان و هماهنگ در یک روز برگزار شد.

حجت الاسلام اباذر عمرانی‌فر اظهار داشت: این آزمون به منظور سنجش و پذیرش داوطلبان برای ادامه تحصیل در قالب برنامه‌های حضوری، غیرحضوری و مجازی این مؤسسه برگزار شده است.

وی با بیان اینکه این آزمون در کل کشور با همکاری دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، تصریح کرد: استان‌های خراسان رضوی، تهران، اصفهان، فارس، کرمان، البرز، خوزستان، آذربایجان شرقی، و مازندران پس از قم، بیشترین آمار شرکت کنندگان در این آزمون ورودی را داشتند.

مدیر سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(س) با بیان اینکه این آزمون در استان قم در جامعه الزهرا(س) در ۷ حوزه امتحانی برگزار شد، گفت: داوطلبان بازپذیری سطح دو ۶۰ دقیقه و داوطلبان ورودی سطح دو و سه ۷۰ دقیقه فرصت پاسخگویی به پرسش‌های آزمون داشتند.

وی افزود: داوطلبان سطح چهار با دو دفترچه اختصاصی و مشترک در ۶ رشته «تفسیر و علوم قرآن با گرایش تفسیر تطبیقی»، «تفسیر و علوم قرآن با گرایش علوم و معارف قرآن»، «تاریخ اهل‌بیت علیهم‌السلام»، «فقه خانواده»، «کلام اسلامی» و «حکمت متعالیه»، ۱۵۰ دقیقه برای پاسخگویی به پرسش‌های اختصاصی و ۴۵ دقیقه برای پرسش‌های عمومی فرصت داشتند.

حجت الاسلام عمرانی‌فر در پایان از اعلام نتایج اولیه آزمون کتبی با اعلام دو برابر ظرفیت در روز ۳۱ اردیبهشت‌ماه از طریق سایت جامعه‌الزهرا(س) خبر داد و تأکید کرد: پذیرفتگان آزمون کتبی لازم است پس از اعلام نتایج برای تکمیل ثبت نام مصاحبه و تعیین زمان آن از طریق سامانه پذیرش اقدام کنند.