بی کیفیت‌ترین و با کیفیت‌ترین خودروهای بازار داخلی کدامند؟

 

بی کیفیت‌ترین و با کیفیت‌ترین خودروهای بازار داخلی کدامند؟


یکی از آمارها و گزارش‌های جالبی که معمولا در سال مورد توجه مشتریان و اهالی بازار خودرو قرار می‌گیرد، گزارش با کیفیت‌ترین و بی‌ کیفیت‌ترین محصولات داخل بازار خودرو کشور است

بی کیفیت‌ترین و با کیفیت‌ترین خودروهای بازار داخلی کدامند؟

آوینی ها - طبق گزارشی که اداره کل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت هر ساله منتشر می‌کند و در سال جاری نیز این آمار به صورت کلی منتشر شده است، جدیدترین آمار از بی کیفیت‌ترین و با کیفیت‌ترین خودروهای داخل بازار اعلام شده است که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

در گروه خودروهای وانت ایران‌خودرو توانست با وانت تندر خود و با کسب ۳ ستاره کیفی به عنوان بهترین محصول در بین خودروهای زیر ۵۰ میلیون تومان شناخته شود. مزدا کارا ۲۰۰۰ و پراید ۱۵۱ نیز با کسب دو ستاره کیفی در رده‌های بعدی قرار گرفتند!

کدام خودروها توانستند ۴ ستاره کیفی اخذ کنند؟

در بین خودروهای داخل بازار بعضی از خودروها توانستند ۴ ستاره را از آن خود کنند که نشان از کیفیت مطلوب آنها داشته است. در ارزشیابی انجام شده خودروهای پژو ۲۰۰۸ ایران خودرو/ایکاپ، نیومزدا ۳ شرکت بهمن موتور و گرند ویتارای شرکت ایران‌خودرو خراسان توانستند با کسب ۴ ستاره بهترین خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان لقب بگیرند.

در رده قیمت ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز خودروهای هیوندای I20 کرمان موتور و کیاسراتوی شرکت سایپا موفق به کسب ۴ ستاره کیفی شدند. خودروهای بعدی حاضر در این رده قیمتی که موفق به کسب سه ستاره کیفی شدند عبارتند از: تیگو ۵ مدیران خودرو، هایما S7 اتوماتیک ایران‌خودرو خراسان و JAC-S5 کرمان موتور.

در کلاس قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان خودروهای: B30 ساخت شرکت بهمن موتور چهار ستاره کیفی به دست آورد و چانگان CS35 سایپا- سیتروئن ، آریزو ۵ مدیران خودرو، برلیانس H330 پارس خودرو و آریواتوماتیک توانستند ۳ ستاره کیفی را از وزارت صنعت دریافت کنند. در این رده قیمتی لیفان X60 کرمان موتور نتوانست سه ستاره کیفی را دریافت کند و تنها دو ستاره کیفی دریافت کرد.

در رده قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان که بیشترین رقابت در این رده قیمتی وجود دارد، خودروهای نو ساندرو و پارس تندر پارس خودرو و خودروهای پژو ۲۰۷ اتوماتیک و تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک ایران‌خودرو توانستند ۴ ستاره کیفی از آن خود کنند. سه ستاره کیفی نیز به خودروهای تندر ۹۰،رانا، دنا پلاس، پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۶SD همگی از ایران‌خودرو به همراه تندر ۹۰ پارس خودرو و آریو دنده‌ای سایپا رسید.

خودروهای NEW MVM315 مدیران خودرو، سورن و سمند تبریز شرکت ایران‌خودرو تبریز، پژو پارس ایران‌خودروی فارس، پژو پارس ایران‌خودرو مازندران و پژو ۴۰۵ ایران‌خودرو خراسان در رده قیمت ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان نتوانستند موفقیتی بیشتر از ۲ ستاره کیفی را از آن خود کنند.

ادامه نتایج بررسی‌ها را در جداول زیر می‌بینید:

بی کیفیت‌ترین و با کیفیت‌ترین خودروهای بازار داخلی کدامند؟
بی کیفیت‌ترین و با کیفیت‌ترین خودروهای بازار داخلی کدامند؟

چرخان